Povrchová úprava

Povrchová úprava zahradních chatek – poradenství

Zahradní chatky se dodávají v neimpregnovaném stavu bez ochranného nátěru. Každý zákazník chatku natírá sám až po montáži, kdy je chatka postavená. Naše společnost doporučuje použít impregnační a ochranné nátěry výrobců BORI, BELINKA, TIKKURILA, REMMERS, XYLADECOR OVERSOL. V současné době je mnoho prodejen zaměřených na prodej barev, laků a impregnací na ochranu dřeva a nabízejí velký výběr kvalitních nátěrů od několika firem.

Proč ošetřit dřevo nátěrem?

Dřevěné výrobky v exteriéru se označují jako rozměrově nestabilní, což znamená, že vlivem vlhkosti mění svůj rozměr (dřevo nabobtná a sesychá). Ochranný nátěr musí zajistit to, aby vlhkost, která se do dřeva dostala, z něj mohla i unikat ven. Odborně řečeno, povrchová úprava musí zachovat rozměrovou stálost dřevěných výrobků. Toto vše zajišťuje tzv. tenkovrstvý nátěr. Nepoužívejte proto silnovrstvé nátěry, které jsou určené výhradně na okna a dveře. Na dřevěné výrobky využívané v exteriéru je třeba použít prostředky na ochranu dřeva, které ho ochrání před škodlivým UV zářením, zabraňují jeho modrání, pronikání vlhkosti a napadání houbami a hmyzem.

Tloušťka nátěru

Je třeba dodržet tloušťku nátěru doporučenou výrobcem. V praxi se často postupuje stylem „čím více vrstev, tím vyšší odolnost“. Přehnaná tloušťka nátěru však může způsobit škody, protože nátěr nebude propouštět vlhkost a začne se pod vlivem vlhkosti odlupovat.

Barevný odstín

VVhodný odstín s optimálním obsahem pigmentů dokáže pohltit a odrazit velkou část UV záření. Z hlediska životnosti je proto nejlepší použít střední odstíny hnědé, nedoporučuje se volit ani příliš světlý, ani moc tmavý odstín. Často požadovaný přírodní vzhled je sice technicky možný, avšak výrobek bude působit pěkně pouze na začátku. Po krátkém čase dřevo ztmavne až zešedne, protože přírodní odstín neobsahuje pigmenty, které by UV záření pohltily nebo odrazily, a to působí na dřevo destruktivně. Výjimku tvoří pouze speciální produkty, které jsou na trhu dostupné jen výjimečně a jsou určené spíše pro průmyslové zpracování. Při dodržení výše uvedených doporučení se budete z našich výrobků těšit velmi dlouho, aniž byste je museli renovovat. To vám ušetří nejen náklady na renovaci, ale zejména čas, který můžete na vaší chatce věnovat příjemnému relaxu. 

Profesionální povrchová úprava – poradenství

Saicos – vnější ochranná lazura je poloprůhledná lazura na dřevo, bez rozpouštědla, vyrobená z rostlinných olejů nebo pryskyřice, pro dlouhotrvající povrchovou úpravu, která nevyplňuje póry dřeva. Může být použitá na povrchy venku, v exteriéru. Je extrémně voděodolná, odolná vlivům počasí a dodává povrchu saténový vzhled. biopin Vnější ochranná lazura zůstává trvale pružná a nemá tendenci zkřehnout. Je velmi vhodná pro obnovení lesku. Při správné aplikaci může dosáhnout velmi dobré ochrany před UV zářením. Bezbarvá Vnější ochranná lazura poskytuje pouze limitovanou ochranu před UV zářením, proto doporučujeme vybrat si z barevných odstínů. Vytváří hedvábný lesklý povrch. Může se použít pro aplikace v exteriéru na ošetření dřevěných povrchů, např. stěn z latěk, přístřešek pro auta, zahradní nábytek, okna, altány a sruby.

V případě jakýchkoliv dotazů Vám ochotně poradí dlouholetý prodejce nátěrů na dřevo p. Ing. Jaroslav Kuba tel.č.: 720 211 233 
farba1 Povrchová úprava
farba3 Povrchová úprava
farba2 Povrchová úprava
farba4 Povrchová úprava