Povrchová úprava – naše produkty

Povrchová ochrana dřeva je základním předpokladem pro jeho dlouhou životnost. Za 20 let zkušeností jsme měli možnost otestovat nejrůznější druhy nátěrů a proto u našich produktů používáme jen ty nejosvědčenější.

ALTÁNY

Pro spolehlivou ochranu dřeva jsou naše altány již impregnovány kvalitním ochranným nátěrem, jehož barvu si volíte sami z našeho vzorníku stejně jako odstín střešní krytiny.

V případě zájmu vám rádi pošleme fotky realizaci našich altánků natřené jednotlivými nátěry. Není problém dodat altán i v nenatřeném stavu.

Vzorník barevných odstínů nátěru

vzorkovnik barev pro altány

DOMKY NA NÁŘADÍ

Domečky na nářadí (kromě domečku NIKOLAS*) dodáváme již impregnované kvalitním ochranným nátěrem jehož barvu si volíte sami z našeho vzorníku stejně jako odstín střešní krytiny.

V případě zájmu vám rádi pošleme fotky realizaci našich domků natřené jednotlivými nátěry. Není problém dodat domek i v nenatřeném stavu.

Vzorník barevných odstínů nátěru

vzorkovnik barev pro domky

ZAHRADNÍ DOMKY

Zahradní chatky se dodávají v nenaimpregnovaném stavu bez ochranného nátěru. Každý zákazník si chatku natírá sám až po montáži, kdy je chatka postavena. V současné době je mnoho prodejen zaměřených na prodej barev, laků a impregnací na ochranu dřeva a nabízí velký výběr kvalitních nátěrů od více firem.

Povrchová úprava – poradenství

Proč ošetřit dřevo nátěrem

Dřevěné výrobky v exteriéru se označují jako rozměrově nestabilní, což znamená, že vlivem vlhkosti mění svůj rozměr (dřevo nabobtná a sesychá). Ochranný nátěr musí zajistit to, aby vlhkost, která se do dřeva dostala, z něho mohla i unikat ven. Odborně řečeno, povrchová úprava musí zachovat rozměrovou stálost dřevěných výrobků. Toto vše zajišťuje tzv. tenkovrstvý nátěr. Nepoužívejte proto silnovrstvé nátěry, které jsou určeny výhradně na okna a dveře. Na dřevěné výrobky využívané v exteriéru je třeba použít prostředky na ochranu dřeva, které jej ochrání před škodlivým UV zářením, zabraňují jeho zamodrání, vnikání vlhkosti a napadení houbami a hmyzem.

Tloušťka nátěru

Je třeba dodržet tloušťku nátěru doporučenou výrobcem. V praxi se často postupuje stylem „čím více vrstev, tím vyšší odolnost“. Přehnaná tloušťka nátěru však může způsobit škody, protože nátěr nebude propouštět vlhkost a začne se pod vlivem vlhkosti odlupovat.

Barevný odstín

Vhodný odstín s optimálním obsahem pigmentů dokáže pohltit a odrazit velkou část UV záření. Z hlediska životnosti je proto nejlepší použít střední odstíny hnědé, nedoporučuje se volit ani příliš světlý, ani velmi tmavý odstín. Často požadovaný přírodní vzhled je sice technicky možný, avšak výrobek bude působit pěkně teprve na začátku. Po krátké době dřevo ztmavne až zeševí, protože přírodní odstín neobsahuje pigmenty, které by UV záření pohltily nebo odrazily, a to působí na dřevo destruktivní. Výjimku tvoří pouze speciální produkty, které jsou na trhu dostupné jen výjimečně a jsou určeny spíše pro průmyslové zpracování.

Při dodržení výše uvedených doporučení se budete z našich výrobků těšit velmi dlouho, aniž byste je museli renovovat. To vám ušetří nejen náklady na renovaci, ale zejména čas, který můžete na vaší chatce věnovat příjemnému relaxu.

Profesionální povrchová úprava – poradenství

Saicos – vnější ochranná lazura je poloprůhledná lazura na dřevo, bez rozpouštědla, vyrobená z rostlinných olejů nebo pryskyřice, pro dlouhotrvající povrchovou úpravu, která nevyplňuje póry dřeva. Může být použita na povrchy venku, v exteriéru. Je extrémně voděodolná, počasí vzdorující a dodává povrchu saténový vzhled. biopin Vnější ochranná lazura zůstává trvale pružná a nemá tendenci zkřehnout. Je velmi vhodná pro obnovení lesku. Při správné aplikaci může dosáhnout velmi dobré ochrany před UV zářením. Bezbarvá Vnější ochranná lazura poskytuje pouze limitovanou ochranu před UV zářením, proto doporučujeme vybrat si z barevných odstínů. Vytváří hedvábný lesklý povrch. Může se použít pro aplikace v exteriéru k ošetření dřevěných povrchů. stěn z latí, přístřešek pro auta, zahradní nábytek, okna, altány a sruby.

V případě jakýchkoli dotazů Vám ochotně poradí dlouholetý prodejce nátěrů na dřevo: Ing. Jaroslav Kuba tel.: +421 918 623 405 – obchodní zástupce I.C.A. Slovensko s.r.o.

Povrchová úprava 5
Povrchová úprava 6