Všeobecné

Poradíme Vám 3 varianty, jak si připravit podklad pod zahradní domek nebo altán.

záhradný domček s terasou na podklade zo zámkovej dlažby

Chatky Lemon – výroba, prodej a montáž zahradních domků a dřevěných altánů. Celá nabídka produktů → www.chatkylemon.cz

Zahradní domky →

Domky na nářadí →

Zahradní altány →

Rozhodli jste se postavit dřevěný altán či zahradní domek? Nevíte jaký podklad je třeba připravit před montáží? Čtěte dále a vyberte si z našich 3 ověřených postupů.

U všech postupů se musíte držte těchto základních pravidel:

Podkladová plocha pod altán/zahradní domek musí být pevná. Musí být rovná. Musí být vyvýšena alespoň 10cm nad okolním terénem. Třeba dodržet rozměry podkladové plochy a případné pokyny dané projektem. Zajistit obvod podkladu před vstupem hlodavců, které po určité době pobytu pod altánem/domkem zapříčiní nepříjemné zápachy.

1. Betonová deska

Nejvhodnější variantou je betonová deska. Základy je třeba chránit proti zemní vlhkosti a vodě. Jako ochrana proti zemní vlhkosti se používají asfaltové pásy, které tvoří izolační podložku pod základy. Na povrch betonové desky se zase doporučuje aplikovat tekutou hydroizolaci (tzv. tekutá lepenka) – jedná se o trvale pružný izolační nátěr, který po vytvrzení vytvoří souvislou hydroizolační vrstvu. Tento podklad je sice nejvhodnější, ale zároveň i finančně nejnáročnější.

Záhradná chatka Ivan 5x5m postavená na betónovej platni.
záhradní domek Ivan 5x5m → https://chatkylemon.cz/obchod/zahradni-domky/domky-bez-terasy/chatka-ivan-500x500cm/

2. Zámková dlažba

Pokud nemůžete provést podklad z betonové desky, zvolte jako alternativu zámkovou dlažbu. Nejprve je třeba vyrovnat plochu, vysypat ji štěrkem, zhutnit a následně rozmístit po celé ploše zámkové kostky. Je důležité zajistit i okraj takové plochy ze zámkové dlažby, aby se nestalo, že se nám dlažba pod vahou chatky/altánku/domečku začne rozcházet do stran. Takový podklad pod zahradní stavby je tzv. zlatou střední cestou.

Záhradná chatka Linda s terasou postavená na zámkovej dlažbe.
záhradní domek s terasou Linda (4x6m/4x7m) → https://chatkylemon.cz/?s=Domek+linda&post_type=product

3. Betonové kostky

Pokud ani alternativa ze zámkové dlažby není možná, například z důvodu nedostupnosti terénu nebo z důvodu minimalizování nákladů na přípravu podkladu, stačí Vám připravit podklad z min. 36ks (dle rozměru stavby) betonových kostek, případně betonových zatravňovačů. Stejně jako u podkladu ze zámkové dlažby je třeba nejprve vyrovnat plochu, vysypat ji štěrkem, zhutnit a následně rovnoměrně rozmístit betonové kostky.

Záhradný domček N2 postavený na podklade z betónových kociek.
zahradní domek na nářadí N2 (3x3m) → https://chatkylemon.cz/obchod/domky-na-naradi/domcek-na-naradie-n2-3x3m/

O zbytek montáže se rád postará náš zkušený montážní tým.

Na takto připravený vyvýšený podklad Vám každých 50-60cm poklademe podkladové hranoly, které jsou impregnované a jsou součástí zahradní chatky/altánu, který Vám dodáme. Tímto se zajistí vzduchová mezera a prodyšnost mezi podkladem a podlahou domku/altánu a nedochází ke znehodnocení spodní části stavby vlhnutím a hnilobou.

Zde najdete naši nabídku dřevěných chatek, zahradních domků a altánků ze dřeva: https://chatkylemon.cz/ – tel: 720 211 233

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *