Podklad pod dřevěnou chatku, altán nebo zahradní domek

 

Poradíme Vám 3 varianty, jak si spolehlivě připravit podklad pod dřevěnou chatku, altán nebo zahradní domek.

Rozhodli jste se postavit dřevěný altán, chatku či zahradní domek? Nevíte jaký podklad je třeba připravit před montáží? Čtěte dále a vyberte si z našich 3 ověřených postupů.

U všech tří staveb se musíte držet těchto základních pravidel:

  • Podkladová plocha pod chatku/altán/domek musí být pevná.
  • Musí být rovná.
  • Musí být vyvýšena alespoň 10cm nad okolním terénem.
  • Je třeba dodržet rozměry podkladové plochy a případné pokyny dané projektem.

1. Betonová deska

Nejvhodnější variantou je betonová deska. Základy je nutno chránit proti zemní vlhkosti a vodě. Jako ochrana proti zemní vlhkosti se používají asfaltové pásy, které tvoří izolační podložku pod základy. Na povrch betonové desky se zase doporučuje aplikovat tekutou hydroizolaci (tzv. tekutá lepenka) – jde o trvale pružný izolační nátěr, který po vytvrzení vytvoří souvislou hydroizolační vrstvu. Tento podklad je sice nejvhodnější, ale zároveň i finančně nejnáročnější.

Zahradní chatka Ivan 5x5m postavená na betonové desce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Zámková dlažba

Pokud nemůžete provést podklad z betonové desky, zvolte jako alternativu zámkovou dlažbu. Nejprve je třeba vyrovnat plochu, vysypat ji štěrkem, zhutnit a následně rozmístit po celé ploše zámkové kostky potřebném množství dle velikosti domku/altánu. Je důležité zajistit i okraj takové plochy ze zámkové dlažby, aby se nestalo, že se nám dlažba pod váhou chatky/altánku/domečku začne rozcházet do stran. Takový podklad je tzv. zlatou střední cestou.

Zahradní chatka Linda s terasou postavená na zámkové dlažbě.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Betonové kostky / Zatravňovače

Pokud ani alternativa ze zámkové dlažby není možná, například z důvodu nedostupnosti terénu nebo z důvodu minimalizování nákladů na přípravu podkladu, stačí Vám připravit podklad z betonových kostek, případně betonových zatravnovačů. Stejně jako u podkladu ze zámkové dlažby je třeba nejprve vyrovnat plochu, vysypat ji štěrkem, zhutnit a následně rovnoměrně rozmístit betonové kostky v potřebným množství.Zahradní domek N2 postavený na podkladu z betonových kostek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Doporučujeme zajistit obvod podkladu stavby před vstupem hlodavců, které po určité době pobytu pod chatkou zapříčiní nepříjemné zápachy.

O zbytek montáže se rád postará náš zkušený montážní tím. Na takto připravený vyvýšený podklad Vám každých 50-60cm poklademe podkladové hranoly, které jsou impregnovány a jsou součástí zahradní chatky, kterou Vám dodáme. Tímto se zajistí vzduchová mezera a prodyšnost mezi podkladem a podlahou domku a nedochází ke znehodnocení spodní části chatky vlhnutím a hnilobou.

👉 Zde najdete naši nabídku dřevěných chatek, zahradních domků a altánků ze dřeva: https://chatkylemon.cz/

 

podklad pod dreveny domek / altan
203375370 766808687338129 5660039277884033808 n Podklad pod dřevěnou chatku, altán nebo zahradní domek
2m terasa Podklad pod dřevěnou chatku, altán nebo zahradní domek