Všeobecné

10 kroků jak vybrat altán do zahrady

jak si vybrat dřevěný altán

Poradíme vám, jak vybrat altán do zahrady.

Při výběru altánu do zahrady je důležité zvážit několik faktorů.
Zde je několik kroků, které vám mohou pomoci při výběru vhodného altánu:

altán dominant
jak si vybrat dřevěný altán
montaz zahradnich altanu
10 kroků jak vybrat altán do zahrady 1
10 kroků jak vybrat altán do zahrady 2
Altán Natálie - galerie4

1. Zvolte místo: Před koupí altánu si vyberte místo, kde ho chcete umístit. Zvažte velikost místa, slunečnost místa, výhled z altánu a zda máte dostatek prostoru pro altán, který chcete.

2. Zvažte velikost altánu: Zvažte, kolik lidí chcete pravidelně „ubytovat“ v altánku a kolik prostoru pro ně potřebujete. Výběr velikosti altánu by měl odpovídat vašim potřebám a představám. Pokud nebudete altán využívat k posezení s větším počtem lidí postačí vám i rozměr altánku 3m. Pokud však chcete altán využít pro 8 a více osob doporučujeme minimálně 4m altán, nejlépe 5m altán.

3. Zjistěte, jaký typ střechy preferujete: Altánky mohou mít různé typy střech, jako například dřevěné laťování, plátno, plech, nebo sklo. Rozhodněte se, jaký typ střechy bude nejlepší pro vaše potřeby a odpovídá vašim estetickým preferencím a preferencím o údržbě.

4. Zvažte materiál: Altány jsou k dispozici v různých materiálech, jako jsou dřevo, kov, plast nebo sklo. Každý materiál má své výhody a nevýhody. Zvažte, který materiál bude nejlepší pro vaše potřeby a představy. Nejoblíbenějším materiálem pro zahradní altán je již od nepaměti dřevo. Proč? Dřevěný altán má pevnou a stabilní konstrukci, je cenově dostupný a má dlouhou životnost a příjemný vzhled.

5. Zvažte funkčnost a tvar altánu: Zvažte, jakou funkčnost chcete od altánku. Chcete jej používat ke grilování, relaxaci nebo k obědvání? Rozhodněte se, jaké funkce by měly být součástí vašeho altánu. Podle toho je následně dobré popřemýšlet nad tvarem a propustností vzduchu altánku (vzdušností). V naší nabídce altánů najdete kulaté altány, n-úhelníkové altánky, čtvercové altánky a obdélníkové altánky.

6. Zjistěte, jaké doplňky jsou k dispozici: Některé altány mohou být vybaveny doplňky, jako jsou například závěsy, síť proti hmyzu nebo ventilátor. Zjistěte, zda jsou k dispozici nějaké doplňky, které by mohly zvýšit funkčnost a pohodlí vašeho altánu.

7. Zvažte cenu altánku: Altány jsou k dispozici v různých cenových kategoriích. Zvažte, kolik jste ochotni zaplatit za svůj altán a zvažte, který model je pro vás nejvhodnější z hlediska kvality a ceny. Mějte na paměti, že je třeba zvážit i životnost zahradního altánu. Vezměme si příklad, koupíte si levný zahradní altán z nějakého obchodního řetězce za 25 000 Kč, který vám vydrží 5 let a bude ho třeba vyměnit. O pět let bude už stejný altán kvůli inflaci a růstu cen stát dalších 44 000 Kč. Čili za 10 let jste vlastně do zahradního altánku investovali 70 000 Kč a je třeba ho znovu vyměnit za nový, který bude již stát 85 000 Kč což dohromady vychází na 156 000 Kč. Proto je lepší koupit raději jeden kvalitní altán, který vám vydrží 15-20 let a bude vás na začátku stát 78 000 Kč, ale i po 10 letech vás stále bude stát 78 000 Kč a ne 156 000 Kč. *v obou názorných příkladech nepočítáme výdaje na údržbu

8. Zkontrolujte místní předpisy: Zkontrolujte místní předpisy a zjištěno, zda existují nějaká omezení týkající se umístění a velikosti altánů. Některé obce mohou mít pravidla týkající se maximální výšky nebo vzdálenosti od sousedů.

9. Zkontrolujte hodnocení a recenze: Zkontrolujte online hodnocení a recenze různých firem nabízejících altány a zjistěte, co si o nich myslí ostatní zákazníci. Toto vám může poskytnout užitečné informace o kvalitě a spolehlivosti jednotlivých firem nabízejících zahradní altány.

10. Kupte od důvěryhodného prodejce: Nakupujte altán od důvěryhodného prodejce, jehož firma je dohledatelná, má alespoň 5 letou historii, nabízí kvalitní produkty a služby zákazníkům a má na webu reálné fotky produktů. Zajistí to, že váš altán bude vyroben z kvalitních materiálů a že v případě servisu se io pár let budete moci na ně obrátit.

Výběr altánu do zahrady může být náročný, ale zvážením těchto kroků a faktorů byste měli být schopni najít model, který bude splňovat vaše potřeby a představy.

 

Celou nabídku altánků od firmy Chatky Lemon najdete zde.

Nabízíme také dřevěné profily dřevěné profily – viz zde

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *