Všeobecné

Jak postavit zahradní domek bez stavebního povolení?

záhradný domček bez stavebného povolenia

Jak postavit zahradní domek bez stavebního povolení?

Jak postavit zahradní domek bez stavebního povolení? Je všeobecně známo, že zahradní stavby do 25m² nepotřebují stavební povolení. Existují však i další podmínky, které by měla stavba splňovat, chce-li být osvobozena od této povinnosti. 

Podmínky:

Splňujete-li všechny z výše uvedených podmínek, postačí Vám ohlášení drobné stavby příslušnému stavebnímu úřadu. Jeho vzor si snadno stáhnete na internetu. Nezapomeňte doložit i potřebné dokumenty jako list vlastnictví (nebo nájemní smlouvu), souhlas spoluvlastníků parcely (pokud nejste jediný vlastník), jednoduchý nákres stavby na pozemku, jednoduchý technický výkres stavby s rozměry a souhlas souseda (třeba pokud bude stavba méně než 2m od hranice sousedního pozemku). Připravte si i správný poplatek (cca 750-1300 Kč).

V realitě ovšem platí, že každý stavební úřad posuzuje potřebu stavebního povolení jinak, někde přísněji a jinde zase benevolentněji. Proto doporučujeme zeptat se na situaci ve Vašem městě někoho kdo zahradní domek na svém pozemku má, případně si podmínky zjistit přímo na Vašem úřadě. V případě neohlášení stavby nebo chybějícího stavebního povolení Vám hrozí pokuta ve stovkách eur, v krajních případech i odstranění stavby.

Máte-li jakékoli dotazy, rádi Vám poradíme na základě našich 15 letých zkušeností se stavbou zahradních domků. Neváháte nás kontaktovat na tel. čísle: +420 720 211 233

Širokou nabídku zahradních chatek a domků od firmy Chatky Lemon naleznete zde.

One thought on “Jak postavit zahradní domek bez stavebního povolení?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *