Zahradní chatky a jejich výběr - jak se rozhodnout?

Toužíte po zahradní chatce ať už na své zahradě nebo někde na přilehlém pozemku? Možná i po domku v zahrádkářské oblasti? Lze říci, že takové zahradní chatky obecně představují poměrně hodně muziky za málo peněz. Nemusíte investovat příliš mnoho na to, abyste si věděli takovou zahradní chatku užívat i několik měsíců v roce. Před jejím výběrem si promyslete několik důležitých detailů a určitě své koupě neprohloupíte.

záhradní chatka - jak se rozhodnout

Zvažte velikost zahradní chatky

K čemu bude sloužit vaše chatka? V podstatě existují dvě možnosti, co se zahradních chatek týče. Jednou je samostatní zahradní chatka do zahradkářské oblasti a druhou je chatka umístěna přímo v některé části vašeho pozemku, kde se nachází i dům. Nejčastěji se tyto chatky využívají k uskladnění zahradních potřeb či nábytku, ale také jako letní kuchyně či domek pro děti. Pokud slouží zahradní domek spíše pro příležitostné využití, postačí vám i rozměr chatky do 25 m2. Potřebujete-li takovou chatku pouze na nářadí, postačí i rozměr 3×2 metry.

Pokud ji však chcete využívat častěji, a to například jako alternativní obydlí či obývací pokoj nebo chatku na víkend, pohodlnější bude větší verze nad 25m2. Velmi praktická řada u zahradní chatky jakékoli velikosti je mít aspoň 1 otevírací okno. Zvažujete-li koupi chatky do zahrádkářské oblasti, doporučujeme si z bezpečnostních důvodů dokoupit i okenice.

Zvolíte-li si větší velikost domku, prověřte is také raději, zda budete potřebovat i stavební povolení. V neposlední řadě je při výběru zahradní chatky důležitá tloušťka stěny. U chatek, které neplánujete využívat k dlouhodobému bydlení Vám postačí tenčí tloušťka stěny – 28mm, zatímco u větších chatek doporučujeme tloušťku stěny 45mm.

Ná závěr je dobré přehodnotit jestli se Vám k chatce bude hodit i terasa a zvážit její délku. Na délce terasy rozhodně nešetřete a kratší než 2m, ze zkušeností našich zákazníků, ani nedoporučujeme. V naší nabídce na chatkylemon.cz najdete nejen jednopatrové, ale i dvoupatrové zahradní chatky, které dokáží vytvořit skvělou atmosféru horské chaty.

Zahradní chatku nezapomeňte také podle možnosti umístit tam, kde bude dostupná a vhodná. Nesmí zakrývat výhled, neměla by clonit na terasu Vášho domu, ani na místo, kde se zvyknete například opalovat. Na naší webové stránce chatkylemon.cz najdete širokou škálu kvalitních chatek, ve kterých se odrážejí naše 20 leté zkušenosti se dřevem.